ARCHIWUM - 2016/2017
EGZAMIN NA KARTĘ PŁYWACKĄ

W ostatnich dwóch tygodniach zajęć lekcyjnych w naszej szkole odbył sie egzamin na kartę pływacką, który przeprowadził ratownik Pan Michał Chrościelewski. Egzamin zdało 137 uczniów naszej szkoły. GRATULUJEMY!!!

Rodzinny rajd pieszy

09 czerwca 2017 odbył się czwarty w tym roku szkolnym Rodzinny Rajd Pieszy - na powitanie wakacji. Pan Przewodnik poprowadził nas szlakiem ze szkoły w stronę starego Nowca, do rezerwatu w dolinie Strzyży i do Matemblewa. Pogoda była świetnaa humor dopisywał. Po drodze napotkaliśmy piękne miejsca i ciekawe znaleziska przyrodnicze - tu specjalistami są zawsze dzieci. Szlak zakończyliśmy przy leśniczówce w Matemblewie i kapliczce Sanktuarium. Na polanie nie zabrakło zabaw dla dzieci a one same urządziły bańkowy zawrót głowy. Finałem wyprawy było bardzo oczekiwane przez dzieci uroczyste wręczenie przez Pana Przewodnika Medalu Viktoria.Szczęśliwe miny same mówią za siebie! Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom Rajdów - dzieciom i Rodzicom. Bez Państwa nie byłoby z nami dzieci, a bez dzieci nie byłoby Rajdów. Dziękujemy Radzie Rodziców, która jest fundatorem obecności z nami Pana Przewodnika. Życzymy wszystkim bezpiecznych i radosnych wakacji!
Małgorzata Kubicka, Katarzyna Lilla i Patrycja Bukowska.


Dzień Dziecka - gry miejskie

1.06.2017 klasy 5a, 5d i 5e wzięły udział w grze miejskiej, podczas której poznawały sekrety Parku Oliwskiego. Gry miejskie to połączenie zwiedzania i poznawania tajemnic miasta, parku oraz świetnej zabawy. Uczestnicy podzieleni na grupy przemierzali przestrzeń miejską w/g określonego scenariusza. Do dyspozycji mieli specjalnie przygotowane mapki a wyniki przydzielonych im zadań "Obiekty" "Drzewa" Zdjęcia" wpisywali na kartę odpowiedzi. A to wszystko w scenerii przepięknego Parku Oliwskiego im. Adama Mickiewicza. Po kilkugodzinnym bieganiu na świeżym powietrzu udaliśmy się w drogę powrotną do domu.
Opracowała Iwona ChmielewskaCzwartki lekkoatletyczne - 2017

Zakończyły się gdańskie eliminacje do Ogólnopolskich Czwartków LA szkół podstawowych. 24.05.2017 odbył się Finał Miejski na stadionie GOKF. Nasza ekipa, choć skromna odniosła duży sukces sportowy. Za swoje osiągnięcia uczniowie otrzymali pamiątkowe medale. Czworo uczniów awansowało do Finału Ogólnopolskich Czwartków LA, który odbędzie się w Łodzi w dniach 16-18.06.2017r Gdańsk reprezentować będą:

  • Karolina Kwiatkowska z k.l 6c w biegu na 300m
  • Wiktoria Kupczyk z kl. 6c w biegu na 60m
  • Michał Korwel z kl. 5a w rzucie piłeczką palantowąr>
  • Maciej Szylka z kl. 6d w biegu na 60m i skoku w dal

Brawo i czekamy na więcej.Opiekun grupy - Iwona Chmielewska


Co się działo w naszym ogródku

Witaliśmy już wiosnę, czas na porządki w ogródku i pierwsze sadzenie. Efekty już widać. Kwitną bratki, prymulki, hiacynty, rośliny skalne, szafirki i żonkile. Puszczają pąki wsadzone jesienią tulipany. Jest kolorowo i przyjemnie.


Klasa 2b na lotnisku

21 kwietnia klasa 2b odwiedziła Port Lotniczy w Gdańsku. Najpierw przeszliśmy przez kontrolę bezpieczeństwa. Następnie zwiedzaliśmy Lotniskową Straż Pożarną. Mogliśmy wejść do samolotu, który służy strażakom do ćwiczeń. Zapoznaliśmy się z kolejnymi etapami podróży. Odwiedziliśmy stanowisko odprawy, zapoznaliśmy się z systemem wózków, które transportują walizki, a także rękaw pasażerski, którym pasażerowie dostają się na pokład samolotu. Wycieczka była bardzo udana! Beata Bielińska


15 i 16 maja 2017 r. klasy IV wzięły udział w warsztatach o tematyce zdrowgo żywienia „Zielona Kraina” . Zielona kraina to edukacja ze smakiem. Łączą teorię z praktyką i robią to w sposób interesujący dla młodego człowieka. Z warsztatów dzieci dowiedziały się między innymi: jak jeść zdrowo i ze smakiem, w jaki sposób przygotować pyszne koktajle i sałatki na bazie świeżych, zielonych warzyw, dlaczego warto jeść różne kasze, uprawiać sport, być aktywnym fizycznie i sięgać po słodycze na bazie naturalnych składników, bez dodatku cukru.
Serdecznie dziękujemy- Aleksandra Ołdziej- Huk

Wizyta Franklina w SP2

W dniu 19 kwietnia 2017 r. klasy pierwsze i zerówki z SP2 naszej szkoły odwiedził niesamowity gość. Był nim bohater fantastycznych książeczek dla dzieci - Franklin. Swoim pojawieniem wywołał niemałe zamieszanie. Po szkolnych korytarzach przemknęła informacja o pojawieniu się tajemniczego, zielonego gościa w czerwonej czapce. Franklin spotkał się z 7 klasami w SP2. Opowiadał kto go wymyślił, czytał dzieciom o swoich przygodach i zrobił sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Nasz gość ogłosił również konkurs plastyczny, "Franklin moim przyjacielem" i czekał na prace do 24 kwietnia. Pracami był zachwycony i miał ogromny problem z wyborem tych najładniejszych. W końcu się udało! Dzieci otrzymają nagrody (kolorowanki z naklejkami i gadżety Franklinowe) pod koniec roku szkolnego. Została też zrobiona wystawa prac dzieci. Była to udana wizyta. Dziękujemy Franklinie!!!

Koordynatorem spotkania była Pani Lidia Dąbrowska przy wsparciu Rady Rodziców.


Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu klasy 0 świetnie się bawiły podczas zajęć z wychowawcą. Było wesoło, kolorowo i kreatywnie.


Dzień Edukacji Narodowej

Dzień pomarańczowy

W dniu 23 września 2016 r. dzieci z oddziałów „0” ubrane na pomarańczowo, uczestniczyły w wesołych zabawach i grach podporządkowanych tematyce "Dnia Pomarańczowego". Zabawom towarzyszyła wesoła muzyka i dobry humor.

Dzieci próbowały utworzyć kolor pomarańczowy mieszając różne kolory farb. Poznawały zdrowe owoce i warzywa w tym kolorze: pomarańcze, marchewki, mandarynki i paprykę, które mogły dotykać, wąchać, smakować i poprawnie nazywać. Dzieci samodzielnie wykonały owocowo- warzywne szaszłyki, które skosztowały i wyłożyły do degustacji dzieciom z innych klas. Na koniec powstała wystawa „Wpadła gruszka do fartuszka”.

Pomarańczowo w szkole

Jesienny ogródek klas "0"

Jesienią nasz ogródek wzbogacił się o kompostownik i pergolę :) Coraz ładniej i przytulniej ...Jesienny ogródek w całej krasie

Ogródek klas "0"

A w naszym ogródku już po pierwszych zbiorach i coraz bliżej jesień...


Pyszne...

Wycieczka klas piątych

29 września 2016 r. uczniowie z klas 5 wyjechali na wycieczkę do Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich (muzeum na wolnym powietrzu). Spotkanie na żywo z historią i sztuką Kaszub było dla dzieci dużym przeżyciem. Uczniowie zapoznali się z pracą młynarza, garncarza, nauczyciela oraz z architekturą i wystrojem dawnych domostw z autentycznym wyposażeniem. Lekcja w starej szkole wzbudziła duże zainteresowanie (chętni klęczeli na grochu). Lepienie z gliny pobudzało wyobraźnie uczniów Dzieci wykonywały swoje arcydzieła na wolnym powietrzu. Lepiły różne wyroby według własnych pomysłów. Malownicze położenie muzeum, piękna pogoda i walory otaczającej przyrody spowodowały, że nasze zwykłe kanapki smakowały wyśmienicie. Nie zabrakło również atrakcyjnych zabaw – chodzenie na szczudłach, strzelanie z łuku czy przeciąganie liny. Dzieci bardzo chętnie kupowały kaszubskie pamiątki rzemieślnicze. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Opracowała Iwona ChmielewskaWycieczka klas 5

Wycieczka na Westerplatte

W dniu 15 września klasy 3a i 3d udały się na Westerplatte w celu pogłębienia wiedzy na temat II wojny światowej. Z dużym zainteresowaniem dzieci słuchały jak Pan przewodnik opowiada o historii tego miejsca. Uczniowie zwiedzali ruiny koszar oraz szukali śladów pocisków i bomb na zniszczonych murach. Na koniec wycieczki poszliśmy pod pomnik Obrońców Wybrzeża Westerplatte i zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych. Tekst: Anna Skwierawska


3a i 3d na Westerplatte


Wycieczka na Westerplatte

W dniu 01.09.2016 r. po rozpoczęciu w szkole klasa 3f popłynęła statkiem Żeglugi Gdańskiej na Westerplatte, realizując tym samym Voucher wygranej w Rowerowym Maju dla najlepiej jeżdżącej klasy w szkole. Dziękuję Mamom, które pomogły, aby wycieczka była bezpieczna.
Dąbrowska Lidia


>
3f na Westerplatte

Rodzinny rajd pieszy - czerwiec 2016

25 czerwca 2016 odbył się IV w tym roku szkolnym Rodzinny Rajd Pieszy - na powitanie wakacji. Pan Przewodnik poprowadził nas szlakiem ze szkoły w stronę starego Nowca, do rezerwatu w dolinie Strzyży i do Matemblewa. Pogoda, choć upalna, w lesie mniej dawała się nam we znaki. Niespodziewaną maskotką rajdu okazał się piękny i niezwykle przyjazny dzieciom czworonożny wędrowiec. Był wielką atrakcją dla dzieci,uczestniczył w całej naszej trasie. Pogoda, choć upalna, w lesie mniej dawała się nam we znaki. Po drodze napotkaliśmy piękne miejsca i ciekawe znaleziska przyrodnicze - tu specjalistami są zawsze dzieci. Szlak zakończyliśmy przy leśniczówce w Matemblewie i kapliczce Sanktuarium. Na polanie nastąpiło bardzo oczekiwane przez dzieci uroczyste wręczenie przez Pana Przewodnika Medalu Viktoria dzieciom - uczestnikom Rajdu.Szczęśliwe miny same mówią za siebie ! Jeszcze tylko zabawy i gry - i już powitaliśmy wakacje.
Zdjęcia z rajdu


Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom Rajdów - dzieciom, ale i Rodzicom. Bez Państwa nie byłoby z nami dzieci, a bez dzieci nie byłoby Rajdów. Ogromne uznanie składamy najmłodszym uczniom naszej szkoły - to głównie dzieci z klas 0 i I przewędrowały z nami wiele kilometrów.Dziękujemy Radzie Rodziców, która jest fundatorem obecności z nami Pana Przewodnika. Życzymy wszystkim bezpiecznych i radosnych wakacji! Małgorzata Kubicka, Katarzyna Lilla.


SUKCES MATYLDY KOPROWSKIEJ Z KLASY 5 D

Uczennica pani mgr Iwonny Elijasz z klasy V d Matylda Koprowska jest Laureatką Megaolimpiady z języka polskiego, zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Mitologicznym i III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim.


KONKURS "ORTOGRAFICZNE ŁAMIGŁÓWKI"

W dniu 24.04.2017 roku Nasza Szkoła współorganizowała konkurs „Ortograficzne Łamigłówki” . Projekt ten organizuje Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna nr 5 już od 10 lat, a od kliku lat w organizację włączył się Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz. Gościliśmy uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej numer 7 i Szkoły Podstawowej numer 42 w Gdańsku. Po części oficjalnej (rozwiązywanie łamigłówek ortograficznych) odbyły się zabawy i słodki poczęstunek. Na koniec każdy z uczestników otrzymał upominek. Konkurs udowodnił, że z ortografią można się dobrze bawić!

Organizatorki:
Anna Dobiech- Lipowska
Aleksandra Ołdziej- Huk


KLASA 2B NA LOTNISKU

21 kwietnia klasa 2b odwiedziła Port Lotniczy w Gdańsku. Najpierw przeszliśmy przez kontrolę bezpieczeństwa. Następnie zwiedzaliśmy Lotniskową Straż Pożarną. Mogliśmy wejść do samolotu, który służy strażakom do ćwiczeń. Zapoznaliśmy się z kolejnymi etapami podróży. Odwiedziliśmy stanowisko odprawy, zapoznaliśmy się z systemem wózków, które transportują walizki, a także rękaw pasażerski, którym pasażerowie dostają się na pokład samolotu. Wycieczka była bardzo udana! Beata Bielińska


UKŁADAMY KOSTKĘ RUBIKA

27 marca w naszej szkole odbyła się prezentacja możliwości układania kostki Rubika i spotkanie z mistrzami Polski i świata w układaniu kostki na czas. Uczniowie klas 3-6 z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w pokazie, a niektórzy wręcz wyrazili chęć uczestniczenia w zajęciach profesjonalnego klubu kostki Rubika. Trenerów klubu zaprosiła do szkoły Pani Hanna Wojcieszkiewicz.


18-19.03.2017 GDAŃSK


Za nami dwudniowe zmagania w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13 lat, które odbyły się na pływalni MOSiR w Gdańsku. Nasi reprezentanci jak zawsze stanęli na wysokości postawionego im zadania. Wywalczyli drugie miejsca w klasyfikacji drużynowej wśród 12 jak i 13 latków. Zdobyli łącznie 19 medali w tym 4 złote 9 srebrnych i 6 brązowych !!! Miejsca na podium wywalczyli:
Michał Szpanowski (12 lat) 1 miejsce na 100 klasycznym i 200 klasycznym oraz 2 miejsce na 200 zmiennym
Milena Woźnica (13 lat) 1 miejsce na 100 dowolnym, 2 miejsca na 400 dowolnym i 100 grzbietowym oraz 3 miejsce na 200 grzbietowym
Damian Bruździak (12 lat) 2 miejsce na 200 grzbietowym
Julia Herasimowicz (12 lat) 2 miejsce na 100 dowolnym i 400 dowolnym oraz 3 miejsca na 100 motylkowy i 200 zmienny
Kamil Różański (12 lat) 3 miejsca na 100 motylkowym i grzbietowym
Błażej Zawadzki (13 lat) 2 miejsce na 200 klasycznym oraz 3 miejsce na 100 klasycznym
Sztafeta (13 latków) 1 miejsce na 4 x 50 zmiennym oraz 2 miejsce na 4 x 50 dowolnym Sztafeta (12 latków) 2 miejsce na 4x 50 zmiennym
Dziękujemy zawodnikom za godne reprezentowanie klubu oraz gratulujemy rekordów życiowych, podziękowania również dla najwierniejszych kibiców czyli rodziców :)
WYNIKI
PODSUMOWANIE WSZYSTKICH STARTÓW


18-25.03.2017 KOŚCIERZYNA


Zwycięstwem w punktacji drużynowej zakończyła się I runda Ligi Województwa Pomorskiego Dzieci !!! Nasz klub reprezentowała liczna 40 osobowa reprezentacja dzieci z roczników 2006 i 2007. Miejsca na podium wywalczyli:
Burzak Martyna (10 lat) 1 miejsce na 50 klasycznym
Kurasiński Tymon (11 lat) 2 miejsce na 200 dowolnym i 3 miejsce na 50 motylkowym
Sztafety: 4 x 50 zmiennym (11 lat) dziewczęta 1 miejsce (Sądej Zuzanna, Chrzanowska Julia, Markowska Malwina, Łopacińska Agata) 4 x 50 zmiennym (10 lat) dziewczyny 3 miejsce (Bruździak Martyna, Burzak Martyna, Duszyca Martyna, Lange Aleksandra) 4 x 50 zmiennym chłopcy (10 lat) 2 miejsce (Borna Franciszek, Kurpiewski Maksymilian, Pancewicz Witold, Mazur Adam) 4 x 50 zmiennym (11 lat) chłopcy 2 miejsce (Kuliga Krzysztof, Kurasiński Tymon, Bąk Oskar, Pierucki Radosław)
Gratulacje i podziękowania za walkę, rekordy życiowe oraz godne reprezentowanie klubu :) Podziękowania także rodzicom za doping swoich pociech :) tak trzymać :)
WYNIKI
PODSUMOWANIE WSZYSTKICH STARTÓW


WYJŚCIE DO FILHARMONII BAŁTYCKIEJ

20 marca klasy 0a, 2a i 2b były na wycieczce w Filharmonii Bałtyckiej. Uczestniczyliśmy w koncercie edukacyjnym Antonio Vivaldi - Cztery Pory Roku, Wiosna. Beata Bielińska


KLASA 2B W PIZZERII GUSTO DOMINIUM

23 lutego uczniowie klasy 2b byli na wycieczce w pizzerii. Uczniowie dowiedzieli się, kto to jest pizzer i gdzie przyrządzono pierwszą pizzę. Poznali historię księżniczki Margherity oraz mogli zobaczyć pokaz przygotowania pizzy. Na koniec dzieci zjadły przygotowaną przez siebie pizzę. Beata Bielińska