ARCHIWUMHALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ "MORENA CUP"

W sobotę 9 grudnia nasi uczniowie w składzie:
Szymon Jasiński   Artur Ngujew   Julian Sykus IIIF;
Skierka Leon   Bryan Ceci IIID;
Nikodem Żebrowski IIIE;
Jakub Szeler IIIc;
Jędrzej Safranow IIIG
dzielnie reprezentowali naszą szkołę w HALOWYM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ MORENA CUP. Początki były bardzo trudne, ponieważ na turnieju pojawiły się wyłącznie drużyny znanych klubów sportowych i .....my - SP2. Po dwóch przegranych meczach, stanęliśmy wreszcie na nogi i wygraliśmy jeszcze trzy. Było fajnie. Czekamy na więcej, bo przecież najważniejszy jest duch walki a tego nam nie brakowało:-)


MIKOŁAJ W SZKOLE

W dniach 6 i 7 grudnia 2017 roku na zaproszenie uczniów i Rady Rodziców zawitał do naszej szkoły Mikołaj. Zaglądał do każdej sali, gdzie był witany z ogromną radością i śpiewem. Na początku sprawdzał czy na pewno dzieci są grzeczne, zaglądając do dzienniczków. Ku pamięci, aby nadal być grzecznym zostawiał swoją uwagę. Zaproszony gość z Laponii rozdał ok. 900 lizaków, kilkadziesiąt „kart zwolnienia” – obiekt westchnień i pożądania niektórych uczniów. Bardzo pomocne okazały się Śnieżynki z SU, które pomagały gościowi w rozdawaniu prezentów i kierowaniu do konkretnych klas. Chętne klasy mogły zrobić sobie grupowe zdjęcie z Mikołajem w specjalnie przygotowanym na to miejscu. Prawdopodobnie żadna z klas nie została pominięta, a Mikołaj „w całości” wrócił do domu ;) Mikołaju! Do zobaczenia za rok!
Fot. Beata Ptach


MIKOŁAJ NA BASENIE - ZAWODY NAJMŁODSZYCH

7.12.2017 Gdańsk Na naszej pływalni odbyły się zawody w których wszyscy startujący byli zwycięzcami czyli Mikołajkowe Zawody Pływackie dzieci klas 1-3 SP. Wielkie brawa dla dzieci za stworzone widowisko. Podziękowania dyrekcji szkoły Pani Dyrektor Marlenie Grzelak, Pani Aleksandrze Schild oraz Panu Sławomirowi Grabowskiemu za obecność i pomoc na zawodach. Podziękowania także rodzicom za doping swoich pociech Wyniki zawodów jak zawsze na stronie klubowej :) Więcej zdjęć na Facebooku: UKS Dwójka Morena Gdańsk.


NAGRODA DLA CHÓRU SZKOLNEGO

Chór szkolny został nagrodzony przez Szanowną Panią Dyrektor Marlenę Grzelak wyjściem do Jump City. Dzieci uczestniczące w zajęciach chóru zostały nagrodzone za zaangażowanie oraz wybitne osiągnięcia artystyczne. Szanownej Pani Dyrektor - Dziękujemy !!!!!!! Tekst i zdjęcia Jarosław BazylewiczKONCERTY CHÓRU SZKOLNEGO

W dniu 06.12.2017 roku chór szkolny zaprezentował dwa przepiękne koncerty kolęd. Pierwszy zaśpiewany został dla podopiecznych COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. w Szpitalu Kolejowym. Drugi koncert kolęd wykonany został dla wybitnych pracowników służby zdrowia, w auli Szpitala im. Mikołaja Kopernika. Koncert uświetnił Święto Szpitala im. Mikołaja Kopernika (przy współpracy z COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o).


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO-JĘZYKOWY

Laureatami Międzyszkolnego konkursu plastyczno- językowego pt. ,, Moja kartka ze słownika" zostali:
Anna Ciepłucha 3a
Tomasz Król 3g.


GRAD MEDALI PŁYWAKÓW!!!

Na naszej pływalni w dniach 2-3.12.2017 odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska. Nasi zawodnicy wywalczyli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej i medalowej (70 medali w tym 28 złotych, 20 srebrnych i 22 brązowe) Ustanowili 9 rekordów klubu ogromną ilość rekordów życiowych co najbardziej cieszy. Gratulujemy zawodnikom udanych startów a rodzicom dziękujemy za doping swoich pociech i pyszne ciasta

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI NA STRONIE KLUBOWEJ

OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN WYTRZYMAŁOŚCI I WSZECHSTRONNOŚCI PŁYWAKÓW

Na naszej szkolnej pływalni w dniach 24-25.11.2017 r. odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej 11 i 12 latków. Zawodnicy startowali na dystansach 200 zmiennym i 400 dowolnym (11 latkowie) oraz 800 dowolnym (12 latkowie). Zdobycze medalowe naszych reprezentantów to 3 srebrne i 1 brązowy medal.
Medale wywalczyli:
Kurasiński Tymon (11 lat) na 400 dowolnym
Herasimowicz Julia (12 lat) na 200 zmiennym i 800 dowolnym
Różański Kamil (12 lat) na 800 dowolnym
Gratulujemy naszym wszystkim reprezentantom „walki” na tych dystansach.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci z klas trzecich same szyły maskotki. Na zdjęciach uczniowie z klasy 3b i misie klasy 3f.

Beata Bielińska


ŻYWA LEKCJA KULTURY

1 grudnia klasy trzecie brały udział w żywej lekcji kultury. Uczniowie poznali historię, kroki i krótkie układy tańców kaszubskich. Śpiewali piosenki w języku kaszubskim i mogli zagrać na tradycyjnych instrumentach.


18-19.11.2017 KOŚCIERZYNA

Nasi zawodnicy w ten weekend startowali w zawodach TRI-Team Swimming Cup w Kościerzynie. Dorobek medalowy naszych reprezentantów to 10 medali (3 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe) Martyna Burzak wygrała klasyfikację wielobojową dziewcząt 10 lat i młodszych. Gratulujemy udanych startów wszystkim naszym reprezentantom.

Nasi medaliści:
Martyna Burzak (10 lat)
1 miejsce na 200 dowolnym
2 miejsce na 50 motylkowym, 50 klasycznym i 100 zmiennym
Tymon Kurasiński (11 lat)
1 miejsce na 400 dowolnym
3 miejsce na 200 zmiennym
Zuzanna Sądej (11 lat)
1 miejsce na 200 grzbietowym
Radosław Pierucki (11 lat)
2 miejsce na 400 dowolnym
Grzegorz Horbaczewski (12 lat)
2 miejsce na 200 klasycznym
Krystian Styp-Rekowski (12 lat)
3 miejsce na 200 klasycznym


KONKURS "CHOTOMSKA DZIECIOM"

16 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski „Chotomska dzieciom”.W konkursie udział wzięło kilkunastu recytatorów z kl. III. Każdy uczestnik recytował dowolnie wybrany utwór poetycki dostosowany do swojego wieku, wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, uzasadnionym strojem. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Komisja konkursowa po trudnej debacie wyłoniła nstępujących laureatów:
I miejsce Amelia Sachajko, Zofia Sudoł
II miejsce Konrad Machel, Liliana Nikitczuk
III miejsce Maja Quant , Ewa Ptach, Nina Gacewicz
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów. Nagrody zostaną wręczone podczas apelu podsumowującego pracę w I semestrze.
Anna FabisiakKLASA 6A W MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ

14 listopada 2017 r. klasa 6a wzięła udział w warsztatach edukacyjnych „Sekrety Enigmy” zorganizowanych przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Uczestnicy dowiedzieli się jak ważnym aspektem II wojny światowej było złamanie przez polskich kryptologów kodu niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma. Uczniowie poznali różne metody szyfrowania oraz mogli spróbować swoich sił w kryptologicznych łamigłówkach i sprawdzić się w roli szyfranta. Na koniec przeszliśmy do wystawy głównej nawiązującej do warsztatów.


Z PAPUGAMI ZA PAN BRAT

13 października z okazji Dnia Edukacji klasa 6a wybrała się do papugarni na Suchaninie. W tzw. hali lotów podziwialiśmy ponad 60 ptaków. Widzieliśmy m.in. kakadu Inkę, kolorowego Lorka czy małe ary. Dla ptasich mieszkańców przygotowane były specjalne atrakcje - gałęzie, by miały gdzie siadać, drabinki, różnego rodzaju ptasie zabawki. Ptaki są oswojone z ludźmi. Można je było pogłaskać, nakarmić, nosić na ramieniu czy na głowie.
Tekst i zdjęcia Iwona Chmielewska


FESTYN SZKOLNY

23 września odbył się festyn szkolny. Goście bawili się znakomicie, do wyboru było wiele atrakcji, m.in. nowy kompleks boisk (rozgrywano na nich kilkanaście konkurencji sportowych), pływalnia, zjeżdżalnie. Można było spróbować kiełbasek z grilla, znakomitej grochówki, zajadać się popcornem. Festyn rozpoczęła Pani dyrektor mgr Marlena Grzelak oraz wicedyrektorzy Panie: Danuta Wyskielska, Lucyna Klimkowska, Aleksandra Schild i niezastąpiony w swej roli Pan Sławomir Grabowski, dyrektor ds. sportu. Swoje umiejętności zaprezentował chórek szkolny pod kierunkiem mgr Jarosława Bazylewicza.Na zakończenie odbyło się losowanie nagród dla aktywnych uczestników. Zachęcam do obejrzenia galerii. Zgromadzonym gościom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejny festyn w 2018 r.


OTWARCIE SZKOLNEGO KOMPLEKSU BOISK

W dniu 14 września w naszej szkole odbyła się uroczystość otwarcia Szkolnego Kompleksu Boisk. Wstęgę przecięli Pan Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Pani Dyrektor Marlena Grzelak, przedstawiciele SU i RR.


RODZINNY RAJD PIESZY

Kolejny rok szkolny i kolejne Piesze Rajdy Rodzinne przed nami. Pierwszy z czterech zaplanowanych w tym roku szkolnym już się odbył. 14 października zawędrowaliśmy do ” Jaśkowego Lasu”. Prowadził nas przewodnik pan Arek Zygmunt opowiadając ciekawostki, wydarzenia i fakty, wspaniale urozmaicając nam czas wędrówki. Mogliśmy zobaczyć jedyny na Pieckach pomnik przyrody - okazały Dąb Uphagena. Po drodze dzieci zbierały jesienne liście i określały ich pochodzenie. Dotarliśmy również na punkt widokowy, skąd roztaczał się imponujący obraz Wrzeszcza. Jaśkowy Las pożegnaliśmy pod pomnikiem wynalazcy druku - Johannesa Gutenberga. Wędrówkę zaliczamy do udanych. Pochmurną pogodę rekompensowała nam piękna o tej porze roku przyroda. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne rajdy piesze. Przypominamy, że rajdy finansowane są z budżetu Rady Rodziców, za co bardzo gorąco dziękujemy. Startujemy już od kwietnia - do zobaczenia wiosną!


IV E NA ŚCIANCE WSPINACZKOWEJ

Klasa IVe  13.10.2017 r. uczestniczyła w zajęciach sportowych na ściance wspinaczkowej. Zajęcia odbyły się w BlokFit Boulder Center w Gdańsku. Wspinanie daje wiele radości, uczy uwagi i oczywiście w dużej mierze usprawnia ciało. Poza tym wspinaczka daje dużo satysfakcji i radości z pokonywanych barier, co pozytywnie wpłynęło na samopoczucie dzieci. Dzieci wspinały się po małych formach, nie potrzebowały do tego uprzęży ani lin a za ich bezpieczeństwo odpowiadał materac. Potrzebowaliśmy jedynie wygodnych butów, strój sportowy i chęci do aktywności fizycznej. Instruktor, który prowadził zajęcia przekonywał uczniów do tego, że warto uprawiać sport i zapewnił mnóstwo zabawy.
Wycieczka sprawiła wszystkim uczestnikom wiele radości.
Tekst i zdjęcia K.Nowacka


#LechiaWpadaNaWF

W czwartek 26 października 2017 na lekcję wfR> do klasy 6a przybyli nieoczekiwani goście. Byli to dwaj piłkarze Lechii Gdańsk - Joao Nunes i Patryk Lipski, którzy poprowadzili zajęcia z piłki nożnej. Było to duże przeżycie dla uczniów i świetna zabawa dla wszystkich.
OBEJRZYJ FILM Z TRENINGU


EGZAMIN NA KARTĘ PŁYWACKĄ

W ostatnich dwóch tygodniach zajęć lekcyjnych w naszej szkole odbył sie egzamin na kartę pływacką, który przeprowadził ratownik Pan Michał Chrościelewski. Egzamin zdało 137 uczniów naszej szkoły. GRATULUJEMY!!!


W dniach 25 - 26 września uczniowie klas IV a, IV c, IV e i IV g wraz z opiekunami p. O. Solis, p. B. Wilk, p. K. Nowacką, p. A. Mach, p. E. Kwiatkowską oraz p. J. Niesiołowską byli na wycieczce integracyjnej w Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym „Basia" w Mikoszewie. Ośrodek położony w jest w otoczeniu lasu, co sprzyjało sportowym zabawom.Program wycieczki był bogaty: zabawy integrujące, biegi przełajowe;spacery nad morze oraz do przystani promu. Oprócz tego ognisko z kiełbaskami i dyskoteka. Dwa dni minęły szybko, ponieważ wypełnione były atrakcjami. Niewątpliwą zaletą wyjazdu była piękna pogoda, która zachęcała do aktywnego wypoczynku. Czas spędzony w Ośrodku „Basia" będziemy wspominać bardzo miło.
Tekst i zdjęcia B. Wilk


NIEZWYKŁY GOŚĆ U "0"

25 września do naszej szkoły przyjechał szczególny gość- koza . Zajęcia promowały zdrowy tryb życia poprzez właściwe odżywianie się spożywając min. nabiał. Dzieci dowiedziały się jak zrobić masło, twaróg i czynnie uczestniczyły w jego wyrobie. Atrakcją była również możliwość samodzielnego pozyskania mleka od kozy. Spotkanie to było dużą atrakcją i na długo pozostanie w pamięci dzieci, których zachwyciła taka forma zajęć.


NASZ OGRÓDEK-KLASY "0"

Przyszedł wrzesień jest już Jesień…w naszym ogródku widać to doskonale. Kwitną posadzone przez dzieci wrzosy. W kąciku przyrody pojawiły się dynie, kasztany, żołędzie, orzechy, jarzębina i kolorowe liście.


WYCIECZKA NA WESTERPLATTE

Zgodnie z coroczną tradycją, we wrześniu klasy 3 odwiedzają Westerplatte. W programie wycieczki znalazła się również Twierdza Wisłoujście. Dopisała piękna pogoda, a tym samym i humory.


WYCIECZKA DO ZAMKU W GNIEWIE

W czwartek 28.09.2017 klasy szóste wybrały się na wycieczkę do Zamku w Gniewie. Celem naszej wyprawy było zwiedzanie zamku oraz poznanie jego burzliwej historii. Byliśmy w kaplicy zamkowej oraz w izbie tortur. Jest to wystawa dawnych narzędzi tortur i technik katowskich. Znajdują się tu, takie machiny jak: Gilotyna, Knebel, Fotel Czarownic czy Madejowe Łoże - łoże sprawiedliwości. Wielkie wrażenie zrobiło na nas widowisko multimedialne "Wakacje z duchami", podczas którego mieliśmy okazję spotkać się z różnymi postaciami historycznymi nawiedzającymi zamek w Gniewie. Głosów do spektaklu użyczyli m.in. Krystyna Czubówna, Danuta Stenka i Tomasz Kot. Potem było ognisko z kiełbaskami i zakup pamiątek. I.CH.

RODZINNY RAJD PIESZY

09 czerwca 2017 odbył się czwarty w tym roku szkolnym Rodzinny Rajd Pieszy - na powitanie wakacji. Pan Przewodnik poprowadził nas szlakiem ze szkoły w stronę starego Nowca, do rezerwatu w dolinie Strzyży i do Matemblewa. Pogoda była świetnaa humor dopisywał. Po drodze napotkaliśmy piękne miejsca i ciekawe znaleziska przyrodnicze - tu specjalistami są zawsze dzieci. Szlak zakończyliśmy przy leśniczówce w Matemblewie i kapliczce Sanktuarium. Na polanie nie zabrakło zabaw dla dzieci a one same urządziły bańkowy zawrót głowy. Finałem wyprawy było bardzo oczekiwane przez dzieci uroczyste wręczenie przez Pana Przewodnika Medalu Viktoria.Szczęśliwe miny same mówią za siebie! Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom Rajdów - dzieciom i Rodzicom. Bez Państwa nie byłoby z nami dzieci, a bez dzieci nie byłoby Rajdów. Dziękujemy Radzie Rodziców, która jest fundatorem obecności z nami Pana Przewodnika. Życzymy wszystkim bezpiecznych i radosnych wakacji!
Małgorzata Kubicka, Katarzyna Lilla i Patrycja Bukowska.


DZIEŃ DZIECKA - GRY MIEJSKIE

1.06.2017 klasy 5a, 5d i 5e wzięły udział w grze miejskiej, podczas której poznawały sekrety Parku Oliwskiego. Gry miejskie to połączenie zwiedzania i poznawania tajemnic miasta, parku oraz świetnej zabawy. Uczestnicy podzieleni na grupy przemierzali przestrzeń miejską w/g określonego scenariusza. Do dyspozycji mieli specjalnie przygotowane mapki a wyniki przydzielonych im zadań "Obiekty" "Drzewa" Zdjęcia" wpisywali na kartę odpowiedzi. A to wszystko w scenerii przepięknego Parku Oliwskiego im. Adama Mickiewicza. Po kilkugodzinnym bieganiu na świeżym powietrzu udaliśmy się w drogę powrotną do domu.
Opracowała Iwona ChmielewskaCZWARTKI LEKKOATLETYCZNE- 2017

Zakończyły się gdańskie eliminacje do Ogólnopolskich Czwartków LA szkół podstawowych. 24.05.2017 odbył się Finał Miejski na stadionie GOKF. Nasza ekipa, choć skromna odniosła duży sukces sportowy. Za swoje osiągnięcia uczniowie otrzymali pamiątkowe medale. Czworo uczniów awansowało do Finału Ogólnopolskich Czwartków LA, który odbędzie się w Łodzi w dniach 16-18.06.2017r Gdańsk reprezentować będą:

 • Karolina Kwiatkowska z k.l 6c w biegu na 300m
 • Wiktoria Kupczyk z kl. 6c w biegu na 60m
 • Michał Korwel z kl. 5a w rzucie piłeczką palantowąr>
 • Maciej Szylka z kl. 6d w biegu na 60m i skoku w dal

Brawo i czekamy na więcej.Opiekun grupy - Iwona Chmielewska


CO SIĘ DZIAŁO W NASZYM OGRÓDKU?

Witaliśmy już wiosnę, czas na porządki w ogródku i pierwsze sadzenie. Efekty już widać. Kwitną bratki, prymulki, hiacynty, rośliny skalne, szafirki i żonkile. Puszczają pąki wsadzone jesienią tulipany. Jest kolorowo i przyjemnie.


KLASA 2B SP NA LOTNISKU

21 kwietnia klasa 2b odwiedziła Port Lotniczy w Gdańsku. Najpierw przeszliśmy przez kontrolę bezpieczeństwa. Następnie zwiedzaliśmy Lotniskową Straż Pożarną. Mogliśmy wejść do samolotu, który służy strażakom do ćwiczeń. Zapoznaliśmy się z kolejnymi etapami podróży. Odwiedziliśmy stanowisko odprawy, zapoznaliśmy się z systemem wózków, które transportują walizki, a także rękaw pasażerski, którym pasażerowie dostają się na pokład samolotu. Wycieczka była bardzo udana! Beata Bielińska


WARSZTATY "ZIELONA KRAINA"

15 i 16 maja 2017 r. klasy IV wzięły udział w warsztatach o tematyce zdrowgo żywienia „Zielona Kraina” . Zielona kraina to edukacja ze smakiem. Łączą teorię z praktyką i robią to w sposób interesujący dla młodego człowieka. Z warsztatów dzieci dowiedziały się między innymi: jak jeść zdrowo i ze smakiem, w jaki sposób przygotować pyszne koktajle i sałatki na bazie świeżych, zielonych warzyw, dlaczego warto jeść różne kasze, uprawiać sport, być aktywnym fizycznie i sięgać po słodycze na bazie naturalnych składników, bez dodatku cukru.
Serdecznie dziękujemy- Aleksandra Ołdziej- Huk

WIZYTA FRANKLINA W SP2

W dniu 19 kwietnia 2017 r. klasy pierwsze i zerówki z SP2 naszej szkoły odwiedził niesamowity gość. Był nim bohater fantastycznych książeczek dla dzieci - Franklin. Swoim pojawieniem wywołał niemałe zamieszanie. Po szkolnych korytarzach przemknęła informacja o pojawieniu się tajemniczego, zielonego gościa w czerwonej czapce. Franklin spotkał się z 7 klasami w SP2. Opowiadał kto go wymyślił, czytał dzieciom o swoich przygodach i zrobił sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Nasz gość ogłosił również konkurs plastyczny, "Franklin moim przyjacielem" i czekał na prace do 24 kwietnia. Pracami był zachwycony i miał ogromny problem z wyborem tych najładniejszych. W końcu się udało! Dzieci otrzymają nagrody (kolorowanki z naklejkami i gadżety Franklinowe) pod koniec roku szkolnego. Została też zrobiona wystawa prac dzieci. Była to udana wizyta. Dziękujemy Franklinie!!!

Koordynatorem spotkania była Pani Lidia Dąbrowska przy wsparciu Rady Rodziców.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu klasy 0 świetnie się bawiły podczas zajęć z wychowawcą. Było wesoło, kolorowo i kreatywnie.


Dzień Edukacji Narodowej

DZIEŃ POMARAŃCZOWY

W dniu 23 września 2016 r. dzieci z oddziałów „0” ubrane na pomarańczowo, uczestniczyły w wesołych zabawach i grach podporządkowanych tematyce "Dnia Pomarańczowego". Zabawom towarzyszyła wesoła muzyka i dobry humor.

Dzieci próbowały utworzyć kolor pomarańczowy mieszając różne kolory farb. Poznawały zdrowe owoce i warzywa w tym kolorze: pomarańcze, marchewki, mandarynki i paprykę, które mogły dotykać, wąchać, smakować i poprawnie nazywać. Dzieci samodzielnie wykonały owocowo- warzywne szaszłyki, które skosztowały i wyłożyły do degustacji dzieciom z innych klas. Na koniec powstała wystawa „Wpadła gruszka do fartuszka”.

Pomarańczowo w szkole
<

JESIENNY OGRÓDEK KLAS "0"

Jesienią nasz ogródek wzbogacił się o kompostownik i pergolę :) Coraz ładniej i przytulniej ...Jesienny ogródek w całej krasie

"NASZ OGRÓDEK "0"

A w naszym ogródku już po pierwszych zbiorach i coraz bliżej jesień...


Pyszne...

KLASY 5 WE WDZYDZACH KISZEWSKICH

29 września 2016 r. uczniowie z klas 5 wyjechali na wycieczkę do Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich (muzeum na wolnym powietrzu). Spotkanie na żywo z historią i sztuką Kaszub było dla dzieci dużym przeżyciem. Uczniowie zapoznali się z pracą młynarza, garncarza, nauczyciela oraz z architekturą i wystrojem dawnych domostw z autentycznym wyposażeniem. Lekcja w starej szkole wzbudziła duże zainteresowanie (chętni klęczeli na grochu). Lepienie z gliny pobudzało wyobraźnie uczniów Dzieci wykonywały swoje arcydzieła na wolnym powietrzu. Lepiły różne wyroby według własnych pomysłów. Malownicze położenie muzeum, piękna pogoda i walory otaczającej przyrody spowodowały, że nasze zwykłe kanapki smakowały wyśmienicie. Nie zabrakło również atrakcyjnych zabaw – chodzenie na szczudłach, strzelanie z łuku czy przeciąganie liny. Dzieci bardzo chętnie kupowały kaszubskie pamiątki rzemieślnicze. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Opracowała Iwona ChmielewskaWycieczka klas 5

PAMIETAMY O WESTERPLATTE

W dniu 15 września klasy 3a i 3d udały się na Westerplatte w celu pogłębienia wiedzy na temat II wojny światowej. Z dużym zainteresowaniem dzieci słuchały jak Pan przewodnik opowiada o historii tego miejsca. Uczniowie zwiedzali ruiny koszar oraz szukali śladów pocisków i bomb na zniszczonych murach. Na koniec wycieczki poszliśmy pod pomnik Obrońców Wybrzeża Westerplatte i zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych. Tekst: Anna Skwierawska


3a i 3d na Westerplatte


Wycieczka na Westerplatte

W dniu 01.09.2016 r. po rozpoczęciu w szkole klasa 3f popłynęła statkiem Żeglugi Gdańskiej na Westerplatte, realizując tym samym Voucher wygranej w Rowerowym Maju dla najlepiej jeżdżącej klasy w szkole. Dziękuję Mamom, które pomogły, aby wycieczka była bezpieczna.
Dąbrowska Lidia


>
3f na Westerplatte

RODZINNY RAJD PIESZY - 06-2016

25 czerwca 2016 odbył się IV w tym roku szkolnym Rodzinny Rajd Pieszy - na powitanie wakacji. Pan Przewodnik poprowadził nas szlakiem ze szkoły w stronę starego Nowca, do rezerwatu w dolinie Strzyży i do Matemblewa. Pogoda, choć upalna, w lesie mniej dawała się nam we znaki. Niespodziewaną maskotką rajdu okazał się piękny i niezwykle przyjazny dzieciom czworonożny wędrowiec. Był wielką atrakcją dla dzieci,uczestniczył w całej naszej trasie. Pogoda, choć upalna, w lesie mniej dawała się nam we znaki. Po drodze napotkaliśmy piękne miejsca i ciekawe znaleziska przyrodnicze - tu specjalistami są zawsze dzieci. Szlak zakończyliśmy przy leśniczówce w Matemblewie i kapliczce Sanktuarium. Na polanie nastąpiło bardzo oczekiwane przez dzieci uroczyste wręczenie przez Pana Przewodnika Medalu Viktoria dzieciom - uczestnikom Rajdu.Szczęśliwe miny same mówią za siebie ! Jeszcze tylko zabawy i gry - i już powitaliśmy wakacje.
Zdjęcia z rajdu


Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom Rajdów - dzieciom, ale i Rodzicom. Bez Państwa nie byłoby z nami dzieci, a bez dzieci nie byłoby Rajdów. Ogromne uznanie składamy najmłodszym uczniom naszej szkoły - to głównie dzieci z klas 0 i I przewędrowały z nami wiele kilometrów.Dziękujemy Radzie Rodziców, która jest fundatorem obecności z nami Pana Przewodnika. Życzymy wszystkim bezpiecznych i radosnych wakacji! Małgorzata Kubicka, Katarzyna Lilla.KONKURS "ORTOGRAFICZNE ŁAMIGŁÓWKI"

W dniu 24.04.2017 roku Nasza Szkoła współorganizowała konkurs „Ortograficzne Łamigłówki” . Projekt ten organizuje Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna nr 5 już od 10 lat, a od kliku lat w organizację włączył się Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz. Gościliśmy uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej numer 7 i Szkoły Podstawowej numer 42 w Gdańsku. Po części oficjalnej (rozwiązywanie łamigłówek ortograficznych) odbyły się zabawy i słodki poczęstunek. Na koniec każdy z uczestników otrzymał upominek. Konkurs udowodnił, że z ortografią można się dobrze bawić!

Organizatorki:
Anna Dobiech- Lipowska
Aleksandra Ołdziej- Huk


KLASA 2B NA LOTNISKU

21 kwietnia klasa 2b odwiedziła Port Lotniczy w Gdańsku. Najpierw przeszliśmy przez kontrolę bezpieczeństwa. Następnie zwiedzaliśmy Lotniskową Straż Pożarną. Mogliśmy wejść do samolotu, który służy strażakom do ćwiczeń. Zapoznaliśmy się z kolejnymi etapami podróży. Odwiedziliśmy stanowisko odprawy, zapoznaliśmy się z systemem wózków, które transportują walizki, a także rękaw pasażerski, którym pasażerowie dostają się na pokład samolotu. Wycieczka była bardzo udana! Beata Bielińska


UKŁADAMY KOSTKĘ RUBIKA

27 marca w naszej szkole odbyła się prezentacja możliwości układania kostki Rubika i spotkanie z mistrzami Polski i świata w układaniu kostki na czas. Uczniowie klas 3-6 z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w pokazie, a niektórzy wręcz wyrazili chęć uczestniczenia w zajęciach profesjonalnego klubu kostki Rubika. Trenerów klubu zaprosiła do szkoły Pani Hanna Wojcieszkiewicz.


18-19.03.2017 GDAŃSK


Za nami dwudniowe zmagania w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13 lat, które odbyły się na pływalni MOSiR w Gdańsku. Nasi reprezentanci jak zawsze stanęli na wysokości postawionego im zadania. Wywalczyli drugie miejsca w klasyfikacji drużynowej wśród 12 jak i 13 latków. Zdobyli łącznie 19 medali w tym 4 złote 9 srebrnych i 6 brązowych !!! Miejsca na podium wywalczyli:
Michał Szpanowski (12 lat) 1 miejsce na 100 klasycznym i 200 klasycznym oraz 2 miejsce na 200 zmiennym
Milena Woźnica (13 lat) 1 miejsce na 100 dowolnym, 2 miejsca na 400 dowolnym i 100 grzbietowym oraz 3 miejsce na 200 grzbietowym
Damian Bruździak (12 lat) 2 miejsce na 200 grzbietowym
Julia Herasimowicz (12 lat) 2 miejsce na 100 dowolnym i 400 dowolnym oraz 3 miejsca na 100 motylkowy i 200 zmienny
Kamil Różański (12 lat) 3 miejsca na 100 motylkowym i grzbietowym
Błażej Zawadzki (13 lat) 2 miejsce na 200 klasycznym oraz 3 miejsce na 100 klasycznym
Sztafeta (13 latków) 1 miejsce na 4 x 50 zmiennym oraz 2 miejsce na 4 x 50 dowolnym Sztafeta (12 latków) 2 miejsce na 4x 50 zmiennym
Dziękujemy zawodnikom za godne reprezentowanie klubu oraz gratulujemy rekordów życiowych, podziękowania również dla najwierniejszych kibiców czyli rodziców :)
WYNIKI
PODSUMOWANIE WSZYSTKICH STARTÓW


18-25.03.2017 KOŚCIERZYNA


Zwycięstwem w punktacji drużynowej zakończyła się I runda Ligi Województwa Pomorskiego Dzieci !!! Nasz klub reprezentowała liczna 40 osobowa reprezentacja dzieci z roczników 2006 i 2007. Miejsca na podium wywalczyli:
Burzak Martyna (10 lat) 1 miejsce na 50 klasycznym
Kurasiński Tymon (11 lat) 2 miejsce na 200 dowolnym i 3 miejsce na 50 motylkowym
Sztafety: 4 x 50 zmiennym (11 lat) dziewczęta 1 miejsce (Sądej Zuzanna, Chrzanowska Julia, Markowska Malwina, Łopacińska Agata) 4 x 50 zmiennym (10 lat) dziewczyny 3 miejsce (Bruździak Martyna, Burzak Martyna, Duszyca Martyna, Lange Aleksandra) 4 x 50 zmiennym chłopcy (10 lat) 2 miejsce (Borna Franciszek, Kurpiewski Maksymilian, Pancewicz Witold, Mazur Adam) 4 x 50 zmiennym (11 lat) chłopcy 2 miejsce (Kuliga Krzysztof, Kurasiński Tymon, Bąk Oskar, Pierucki Radosław)
Gratulacje i podziękowania za walkę, rekordy życiowe oraz godne reprezentowanie klubu :) Podziękowania także rodzicom za doping swoich pociech :) tak trzymać :)
WYNIKI
PODSUMOWANIE WSZYSTKICH STARTÓW


WYJŚCIE DO FILHARMONII BAŁTYCKIEJ

20 marca klasy 0a, 2a i 2b były na wycieczce w Filharmonii Bałtyckiej. Uczestniczyliśmy w koncercie edukacyjnym Antonio Vivaldi - Cztery Pory Roku, Wiosna. Beata Bielińska


KLASA 2B W PIZZERII GUSTO DOMINIUM

23 lutego uczniowie klasy 2b byli na wycieczce w pizzerii. Uczniowie dowiedzieli się, kto to jest pizzer i gdzie przyrządzono pierwszą pizzę. Poznali historię księżniczki Margherity oraz mogli zobaczyć pokaz przygotowania pizzy. Na koniec dzieci zjadły przygotowaną przez siebie pizzę. Beata Bielińska


KLASA 6A W MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ

14 listopada 2017 r. klasa 6a wzięła udział w warsztatach edukacyjnych „Sekrety Enigmy” zorganizowanych przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Uczestnicy dowiedzieli się jak ważnym aspektem II wojny światowej było złamanie przez polskich kryptologów kodu niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma. Uczniowie poznali różne metody szyfrowania oraz mogli spróbować swoich sił w kryptologicznych łamigłówkach i sprawdzić się w roli szyfranta. Na koniec przeszliśmy do wystawy głównej nawiązującej do warsztatów.


WYSTĘP CHÓRU SZKOLNEGO W FILHARMONII

Dnia 11.11.2017 r. w 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości chór szkolny odniósł kolejny sukces artystyczny tym razem na terenie Filharmonii Bałtyckiej. Chór śpiewał z towarzyszeniem orkiestry a solistką wieczoru była Wiktoria Marzec. Przepiękny śpiew chóru i solistki zachwycił publiczność Filharmonii Bałtyckiej. Chór i solistka zaprezentowały najwyższy profesjonalizm muzyczny.
Chór i solistkę przygotował mgr Jarosław Bazylewicz.


SUKCESY PŁYWAKÓW

W sobotę nasi reprezentanci startowali w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich MEYN w Lęborku. Ich łupem padło 37 medali w tym 11 złotych, 15 srebrnych i 11 brązowych. Najlepszą zawodniczką zawodów została Julia Judzińska w kat. 9 latek oraz Zuzanna Herasimowicz w kat. 15-latek. Padł też rekord klubu na 100 dowolnym w 12-latkach, ustanowiła go Julia Herasimowicz. Gratulujemy udanych startów, rekordów życiowych i medali. Więcej o osiągnięciach naszych zawodników na Facebooku klubowym UKS Dwójka Morena Gdańsk - zapraszamy do obejrzenia.
Wyniki z zawodów jak zawsze na stronie klubowej: UKS "Dwójka Morena" Gdańsk


#LechiaWpadaNaWF

W czwartek 26 października 2017 na lekcję wfR> do klasy 6a przybyli nieoczekiwani goście. Byli to dwaj piłkarze Lechii Gdańsk - Joao Nunes i Patryk Lipski, którzy poprowadzili zajęcia z piłki nożnej. Było to duże przeżycie dla uczniów i świetna zabawa dla wszystkich.
OBEJRZYJ FILM Z TRENINGU


CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE

Zakończyła się jesienna edycja Ogólnopolskich Czwartków LA szkół podstawowych. Organizatorem był Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej w ramach programu "Aktywny Gdańsk". Zawody odbywały się na Gdańskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Grunwaldzkiej 244. Drugi rzut na wiosnę. Cykl zawodów kończy się Finałem Ogólnopolskim rozgrywanym w czerwcu 2018 r. w Łodzi. Celem imprezy jest popularyzacja i upowszechnianie lekkiej atletyki jako zdrowej i najprostszej formy ruchu. Do Finału Ogólnopolskiego kwalifikuje się 2 pierwszych zawodników w każdej konkurencji i w każdej kategorii wiekowej. Po 4 edycjach jesiennych wyniki naszych najlepszych uczniów są następujące:

  bieg na 300m
  1m. Karolina Kwiatkowska
  bieg na 60m:
  2m. Artur Ryński
  5m. Mikołaj Bińko
  3m. Wiktoria Kupczyk
  3m. Lena Siódmiak
  rzut piłeczką palantową:
  1m. Michał Korwel
  4m. Mikołaj Bińko

  Gratululacje i życzę powodzenia w rundzie wiosennej - Iwona Chmielewska


  RODZINNY RAJD PIESZY

  Kolejny rok szkolny i kolejne Piesze Rajdy Rodzinne przed nami. Pierwszy z czterech zaplanowanych w tym roku szkolnym już się odbył. 14 października zawędrowaliśmy do ” Jaśkowego Lasu”. Prowadził nas przewodnik pan Arek Zygmunt opowiadając ciekawostki, wydarzenia i fakty, wspaniale urozmaicając nam czas wędrówki. Mogliśmy zobaczyć jedyny na Pieckach pomnik przyrody - okazały Dąb Uphagena. Po drodze dzieci zbierały jesienne liście i określały ich pochodzenie. Dotarliśmy również na punkt widokowy, skąd roztaczał się imponujący obraz Wrzeszcza. Jaśkowy Las pożegnaliśmy pod pomnikiem wynalazcy druku - Johannesa Gutenberga. Wędrówkę zaliczamy do udanych. Pochmurną pogodę rekompensowała nam piękna o tej porze roku przyroda. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne rajdy piesze. Przypominamy, że rajdy finansowane są z budżetu Rady Rodziców, za co bardzo gorąco dziękujemy. Startujemy już od kwietnia - do zobaczenia wiosną!


  IV E NA ŚCIANCE WSPINACZKOWEJ

  Klasa IVe  13.10.2017 r. uczestniczyła w zajęciach sportowych na ściance wspinaczkowej. Zajęcia odbyły się w BlokFit Boulder Center w Gdańsku. Wspinanie daje wiele radości, uczy uwagi i oczywiście w dużej mierze usprawnia ciało. Poza tym wspinaczka daje dużo satysfakcji i radości z pokonywanych barier, co pozytywnie wpłynęło na samopoczucie dzieci. Dzieci wspinały się po małych formach, nie potrzebowały do tego uprzęży ani lin a za ich bezpieczeństwo odpowiadał materac. Potrzebowaliśmy jedynie wygodnych butów, strój sportowy i chęci do aktywności fizycznej. Instruktor, który prowadził zajęcia przekonywał uczniów do tego, że warto uprawiać sport i zapewnił mnóstwo zabawy.
  Wycieczka sprawiła wszystkim uczestnikom wiele radości.
  Tekst i zdjęcia K.Nowacka


  Z PAPUGAMI ZA PAN BRAT

  13 października z okazji Dnia Edukacji klasa 6a wybrała się do papugarni na Suchaninie. W tzw. hali lotów podziwialiśmy ponad 60 ptaków. Widzieliśmy m.in. kakadu Inkę, kolorowego Lorka czy małe ary. Dla ptasich mieszkańców przygotowane były specjalne atrakcje - gałęzie, by miały gdzie siadać, drabinki, różnego rodzaju ptasie zabawki. Ptaki są oswojone z ludźmi. Można je było pogłaskać, nakarmić, nosić na ramieniu czy na głowie.
  Tekst i zdjęcia Iwona Chmielewska


  FESTYN SZKOLNY

  23 września odbył się festyn szkolny. Goście bawili się znakomicie, do wyboru było wiele atrakcji, m.in. nowy kompleks boisk (rozgrywano na nich kilkanaście konkurencji sportowych), pływalnia, zjeżdżalnie. Można było spróbować kiełbasek z grilla, znakomitej grochówki, zajadać się popcornem. Festyn rozpoczęła Pani dyrektor mgr Marlena Grzelak oraz wicedyrektorzy Panie: Danuta Wyskielska, Lucyna Klimkowska, Aleksandra Schild i niezastąpiony w swej roli Pan Sławomir Grabowski, dyrektor ds. sportu. Swoje umiejętności zaprezentował chórek szkolny pod kierunkiem mgr Jarosława Bazylewicza.Na zakończenie odbyło się losowanie nagród dla aktywnych uczestników. Zachęcam do obejrzenia galerii. Zgromadzonym gościom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejny festyn w 2018 r.


  OTWARCIE SZKOLNEGO KOMPLEKSU BOISK

  W dniu 14 września w naszej szkole odbyła się uroczystość otwarcia Szkolnego Kompleksu Boisk. Wstęgę przecięli Pan Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Pani Dyrektor Marlena Grzelak, przedstawiciele SU i RR.


  W dniach 25 - 26 września uczniowie klas IV a, IV c, IV e i IV g wraz z opiekunami p. O. Solis, p. B. Wilk, p. K. Nowacką, p. A. Mach, p. E. Kwiatkowską oraz p. J. Niesiołowską byli na wycieczce integracyjnej w Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym „Basia" w Mikoszewie. Ośrodek położony w jest w otoczeniu lasu, co sprzyjało sportowym zabawom.Program wycieczki był bogaty: zabawy integrujące, biegi przełajowe;spacery nad morze oraz do przystani promu. Oprócz tego ognisko z kiełbaskami i dyskoteka. Dwa dni minęły szybko, ponieważ wypełnione były atrakcjami. Niewątpliwą zaletą wyjazdu była piękna pogoda, która zachęcała do aktywnego wypoczynku. Czas spędzony w Ośrodku „Basia" będziemy wspominać bardzo miło.
  Tekst i zdjęcia B. Wilk


  NIEZWYKŁY GOŚĆ U "0"

  25 września do naszej szkoły przyjechał szczególny gość- koza . Zajęcia promowały zdrowy tryb życia poprzez właściwe odżywianie się spożywając min. nabiał. Dzieci dowiedziały się jak zrobić masło, twaróg i czynnie uczestniczyły w jego wyrobie. Atrakcją była również możliwość samodzielnego pozyskania mleka od kozy. Spotkanie to było dużą atrakcją i na długo pozostanie w pamięci dzieci, których zachwyciła taka forma zajęć.


  NASZ OGRÓDEK-KLASY "0"

  Przyszedł wrzesień jest już Jesień…w naszym ogródku widać to doskonale. Kwitną posadzone przez dzieci wrzosy. W kąciku przyrody pojawiły się dynie, kasztany, żołędzie, orzechy, jarzębina i kolorowe liście.


  WYCIECZKA NA WESTERPLATTE

  Zgodnie z coroczną tradycją, we wrześniu klasy 3 odwiedzają Westerplatte. W programie wycieczki znalazła się również Twierdza Wisłoujście. Dopisała piękna pogoda, a tym samym i humory.


  WYCIECZKA DO ZAMKU W GNIEWIE

  W czwartek 28.09.2017 klasy szóste wybrały się na wycieczkę do Zamku w Gniewie. Celem naszej wyprawy było zwiedzanie zamku oraz poznanie jego burzliwej historii. Byliśmy w kaplicy zamkowej oraz w izbie tortur. Jest to wystawa dawnych narzędzi tortur i technik katowskich. Znajdują się tu, takie machiny jak: Gilotyna, Knebel, Fotel Czarownic czy Madejowe Łoże - łoże sprawiedliwości. Wielkie wrażenie zrobiło na nas widowisko multimedialne "Wakacje z duchami", podczas którego mieliśmy okazję spotkać się z różnymi postaciami historycznymi nawiedzającymi zamek w Gniewie. Głosów do spektaklu użyczyli m.in. Krystyna Czubówna, Danuta Stenka i Tomasz Kot. Potem było ognisko z kiełbaskami i zakup pamiątek. I.CH.


  KONCERT CHÓRU SP2

  15 września 2017 roku Chór Szkoły Podstawowej nr 2 z klasami sportowymi wraz z orkiestrą Zespołu Szkół Muzycznych, solistami oraz trio fortepianowym wykonał koncert w Teatrze Wybrzeże z okazji Dnia Weterana. Koncert okazał się ogromnym sukcesem. Został bardzo gorąco przyjęty przez publiczność. Dzieci biorące udział w zajęciach chóru miały okazję zapoznać się z pracą w szkole muzycznej dzięki próbom, które odbywały się z orkiestrą na sali koncertowej Szkoły Muzycznej. Gorące podziękowania za wytrwałość, zaangażowanie oraz wsparcie dla chórzystów, solistów, rodziców oraz dyrekcji szkoły składa Jarosław Bazylewicz – nauczyciel muzyki.